Logo Logo
Koš pro miminka
  • 24.10.2018
  • koš

Poté co přijde miminko na svět, je lepší jej namísto prostorné postýlky uložit do proutěného koše.

Koš na miminko může mít mnoho podob

V prodeji jsou koše s podvozkem, s boudičkou, houpací koše, koše s pevným stojanem i bez stojanu.

Při výběru vhodného koše pro vaše miminko je dobré se řídit podle typu koše a materiálu, ze kterého je koš vyrobený, materiálu matrace, podle výplně polštáře a peřinky, zdali má koš nějaká madla nebo úchyty ulehčující manipulaci, podvozek musí být stabilní a pevný, kolečka jsou jednoznačně výhodou, protože umožňují přesouvat koš po místnostech a od věci není také brzda.

Proutěné koše se vyrábějí ze dvou materiálů, kterými jsou mořská tráva a klasické vrbové proutí. Mořská tráva je rostlina, rostoucí v moři, z jejíchž lodyh se poté vyrábí rozličné výrobky.

Vrbové proutí je u nás tradičním materiálem na výrobu proutěných výrobků a získává se ještě za zelena z vrb. Poté proutí projde varem a odstraní se z něj kůra. Následně se musí proutí pořádně vysušit a posléze s ním již můžeme pracovat.

Proutěné koše jsou prodávány s rozličnou výbavou a mezi nejběžnější patří matrace, polštář, přikrývka, povlečení a držák na hračky.

Proutěný koš pro miminka

KOUPIT PROUTĚNÝ KOŠ ZDE

Polštáře a pokrývky mohou být vyrobeny z přírodních nebo umělých materiálů. Při použití dutého vlákna jsou pokrývky hřejivé a pružné. Jsou také vhodné pro osoby náchylné k alergiím, protože duté vlákno odpuzuje roztoče a jiné mikroorganismy. Taktéž se velmi snadno čistí. Nevýhodou je nižší trvanlivost oproti klasické péřové pokrývce.

Protěný koš pro miminko

CHCI TENTO PROUTĚNÝ KOŠ PRO MIMINKO