Logo Logo
Video chůvička Ano či Ne?
  • 01.11.2018
  • Video chůvička

V první řadě se můžete kdykoli pokochat pohledem na svoji spící ratolest.  Běžné dětské chůvičky, které jsou založeny na audio komunikaci Vám to neumožní a mají tu nevýhodu, že pokud se ozve šum nebo jen neklidný hlasitý spánek miminka, už běžíte abyste miminko utišila. V tomto ohledu je video chůvička nenahraditelná, zvlášť máte-li rodinný domek a miminko spinká v jiném patře.

Chůvičku ani video chůvičku si nepořizujeme na týden nebo měsíc, ale jako maminky ji využívám denně, při každém spánku miminka, a to minimálně do 3 let.

Pozor milé maminky, video chůvička není určená pouze pro kontrolu miminek. Oceníte ji, zejména když si budou sourozenci hrát v pokojíčku a pomůže Vám rozluštit nejednu hádanku typu „kdo měl hračku první a kdo si vymýšlí“. To budou koukat a říkat si „jak to ta máma může vědět, hmm“. Nebo až pošlete dítko uklidit si hračky, nebo až se začne samo učit. Pak už Vám neunikne žádná výmluva a uvědomíte si, že právě proto jste si video chůvičku koupila.

Maminky, mějte na paměti, že nechceme svoje děti špehovat, ale kontrolovat. Kontrola zvláště v raném stádiu dětství být musí. A jak důsledné budeme nám ukáže až čas, ale to už nám výchovné metody nebudou nic platné.

Video chůvičku lze rovněž využít pro monitorování starých a nemocných lidí nebo zvířat. I v jiných případech najde svoje uplatnění, např. u domovního zvonku.